O nás

Viac ako 400-ročná história

História prameňa Budiš sa začala písať v roku 1573, keď mních Mikuláš Pavol Brikcius objavil prameň v regióne Turiec.

Viac ako 115 produktov

Portfólio s 11 vlastnými a 4 importovanými značkami dohromady ponúka viac ako 115 produktov.

Vlastné závody

4 vlastné výrobné závody a 8 prameňov prírodných, pramenitých a minerálnych vôd.

1. miesto v objeme predaja

Spoločnosť si drží 1. miesto v objeme predaja minerálnych a pramenitých vôd na Slovensku a významne rastie v Českej republike.

Medzinárodné ocenenia

Produkty získali viacero ocenení na medzinárodných súťažiach, ako napr. Superior Taste Award alebo Czech Grand Design.

Unikátne minerálne pramene

Fatra sa vyznačuje zásaditým účinkom, Gemerka vysokým obsahom magnézia v kombinácii s kalciom a Budiš priaznivo pôsobí na trávenie.

Naša vízia

Naša vízia

Uhasiť smäd a zabávať sa patrí k základným potrebám každého človeka. Víziou našej spoločnosti je byť pre našich spotrebiteľov k dispozícii všade, kde vzniká priestor na zábavu a uhasenie smädu.

Naša misia

Naša misia

Neustálym zlepšovaním procesov, zákazníckeho servisu, modernizáciou portfólia a technológií, ako aj osobným rozvojom zamestnancov byť stále bližšie k spotrebiteľom.

Naše pramene

Budiš
minerálny prameň

Budiš minerálny prameň

Budiš je najpredávanejšia a najobľúbenejšia slovenská minerálna voda. Minerálna voda Budiš sa vyznačuje unikátnym zložením minerálov, jedinečnou chuťou a priaznivými účinkami na ľudské zdravie. Priaznivo pôsobí na trávenie, nahrádza nedostatok minerálov v tele a vhodne dopĺňa ich dennú potrebu. Je teda ideálnym nápojom na podporu trávenia po jedle, ale aj doplnenie potrebných minerálov pri športovaní. Jej kvalitu potvrdzuje prestížne ocenenie „SUPERBRANDS“, ako aj množstvo medzinárodných certifikátov.

Fatra
minerálny prameň

Fatra minerálny prameň

V očarujúcom regióne Turiec bol v roku 1929 objavený vzácny prameň minerálnej vody Fatra.
Fatra patrí k najvzácnejším minerálnym vodám Európy a k najžiadanejším na slovenskom trhu.
Jedinečné zloženie a zásaditý účinok ju odlišujú od všetkých ostatných. Minerálnych vôd s podobnými účinkami vo svete vyviera len pár a všade sú vysoko cenené.
V roku 1998 bol navŕtaný prameň Fatra Extra, ktorý sa vyznačuje 3x vyššou mineralizáciou.
Výnimočnosť tejto minerálky potvrdzuje aj fakt, že je dostupná len v obmedzenom množstve.

Gemerka
minerálny prameň

Gemerka minerálny prameň

Prameň minerálnej vody Gemerka bol objavený už v roku 1769 počas panovania Márie Terézie. Gemerka pramení v srdci slovenskej prírody v jaskyniach Slovenského krasu. V hĺbke 100 m sa voda prirodzene obohacuje o minerály z krasového podložia. Magnéziová minerálna voda Gemerka obsahuje prírodné magnézium a kalcium v optimálnom pomere 1 : 3 a zabezpečuje tak efektívne vstrebávanie oboch minerálov do organizmu. Vedecká štúdia dokázala, že Gemerka zvyšuje obsah magnézia tam, kde je to potrebné – v bunkách ľudského tela. Najlepšie magnézium a kalcium zo Slovenského krasu.

autor fotografie: Ján Kilík

Budišská
pramenitá voda

Budišská pramenitá voda

Jaseňom z obce Jasenovo býva oddávna pripisovaná pozitívna magická sila. Podľa legendy práve tieto staré stromy chránia pod nimi vyvierajúci prameň, ktorý tak ostáva čistý, bez najmenšej smietky. Mimoriadne čistá pramenitá voda Budišská je optimálne mineralizovaná a má nízky obsah sodíka. Vďaka svojmu ľahkému zloženiu a kvalite dojčenskej vody je ideálnou vodou na každodenné pitie pre celú rodinu. Zároveň je vhodná k vínam a jedlu, preto sa stala aj oficiálnou vodou Národného salóna vín.

Zlatíčko
pramenitá voda

Zlatíčko pramenitá voda

Dojčenská voda Zlatíčko, prameniaca v srdci slovenskej prírody v pohorí Považského Inovca, plnená v Lúke. Spĺňa aj tie najprísnejšie kritériá na čistotu vody, vďaka čomu je mimoriadne vhodná na zdravý každodenný pitný režim dieťatka, ale aj mamičky. Skrátená 6-mesačná spotreba zaručuje jej čerstvosť a vďaka tomu, že neobsahuje CO2, ju netreba pred podávaním ani použitím prevárať.
Dojčenská voda Zlatíčko má prirodzene nízky obsah minerálov, vďaka čomu je ideálna na pitný režim aj tých najmenších detí a mamičiek.

Výrobky spoločnosti Budiš a. s. sú distribuované v strednej Európe a exportované na ďalšie zahraničné trhy.

Vlastné marketingové a sales tímy sídlia v: 
Pramenité a minerálne vody z Budiš a. s. si našli svojich spotrebiteľov aj na ďalších zahraničných trhoch:
Rakúsko
Čína
USA
Líbya
UAE
Írsko
Vďaka funkčným benefitom sa Budiš a Gemerka stávajú regionálnymi značkami minerálnych vôd. V prípade záujmu o spoluprácu kontaktujte:
international@nicolaus.sk